V soboto, 29. 7. 2023, vljudno vabljeni na nepozabno doživetje – na spominsko vožnjo z Zelenim vlakom (serija 711). Zapeljali se bomo po malem krogu Slovenskih železnic. Odhod vlaka bo iz Železniškega muzeja Slovenskih železnic na Parmovi ulici 35 v Ljubljani.

Zbor udeležencev vožnje ob 8. uri v Železniškem muzeju Slovenskih železnic.
Vožnja vlaka, ki so ga železničarji poimenovali tudi Zelenc bo potekala po izdelanem voznem redu s postanki v Sevnici, Tržišču in Trebnjem.
V Sevnici si bomo ogledali maketo železnice in muzejsko parno lokomotivo serije 62-360.
V Tržišču je predviden daljši postanek z malico v gostišču Majcen. Ogledali si bomo prvo kapelico zavetnika železničarjev, blaženega Antona Martina Slomška in gomulko.
V Trebnjem bo postanek za ogled muzejske parne lokomotive 20-183 na železniški postaji.
V Ljubljano se bomo vrnili v popoldanskih urah.

Ob zadostnem številu prijavljenih na izlet bo prispevek 40,00 EUR na osebo. V primeru manjšega števila prijavljenih se lahko prispevek zviša. Mesta so omejena s številom sedežev na vlaku serije 711.

Za prijavo in druge informacije pokličite telefonsko številko 041 685 786 (Stanko).

Za spomin na nepozaben izlet lahko (po želji) ob prijavi na izlet naročite tudi majico. Prispevek za majico znaša 6,00 EUR in ni vključen v prispevku za izlet.

Vabljeni nepozabno doživetje z znamenitim Zelencem.

Izlet je organiziran v sodelovanju s Potniškim prometom in Železniškim muzejem Slovenskih železnic.

Društvo Zagon Tržišče
Stanko Lazar