Britansko veleposlaništvo v Ljubljani je v sredo, 18. 10. 2023, pripravilo dogodek v okviru kluba Alumni UK-Slovenia, ki združuje vse, ki so študirali v Veliki Britaniji.

Dogodek je potekal v Železniškem muzeju Slovenskih železnic v Ljubljani, govorec na dogodku pa je bil Jon Worth, britanski izvedenec za železnice, železniški promet in mobilnost.

Jon je oxfordski alumnus, politični strokovnjak in gostujoči profesor na College of Europe – ter strasten zagovornik potovanja z vlakom, zlasti čez evropske meje. Lansko poletje je za svoj projekt #CrossBorderRail prečkal vse notranje meje Evropske unije, ki jih je mogoče prečkati z vlakom. Hkrati se pri svojem delu in raziskovanju zavzema za čim večjo razširjenost potovanja z vlakom, posebej v mednarodnem prometu in na daljše razdalje.

Pred samim začetkom Jonovega nastopa je upokojeni ravnatelj našega muzeja g. Mladen Bogić goste popeljal na kratek voden ogled. Nekdanja kurilnica Ljubljana Šiška se je zopet izkazala za idealno prizorišče za tovrstne prireditve, saj z edinstveno zbirko parnih lokomotiv ponuja čudovito kuliso za različne dogodke in predavanja.

Foto: klub Alumni UK-Slovenia, Britansko veleposlaništvo