V soboto, 5. novembra, med 10. in 16. uro v Železniškem muzeju pripravljamo pravo jesensko poslastico. Ob vonju pečenih kostanjev in skodelici toplega čaja je ogled čudovite muzejske zbirke še toliko bolj nepozaben.

Obiskovalcem bosta na voljo brezplačna vodena oglede čudovite zbirke Železniškega muzeja, in sicer ob 11. in 13 uri. Otroci se bodo lahko zapeljali s priljubljeno vrtno železnico ter občudovali modelno železnico v rotundi muzeja. Na prireditvi, ki bo prepletena z jesenskimi radosti, pa se boste lahko popeljali tudi z edinstveno motorno drezino.

Ogled nekdanje kovačije

Obiskovalcem bomo na ogled odprli tudi prav posebno nekdanjo kovačijo železniških delavnic Ljubljana Šiška. Prostor je skrbno opremljen v pristnem industrijskem slogu. Krasijo ga delujoči stroji, kovaško orodje, industrijski ambient z velikimi okni in delovnimi mizami.

Vljudno vabljeni v Železniški muzej!