Spoštovani navdušenci in navdušenke nad železnicami, vlaki in dobrimi zgodbami,

na Mednarodni muzejski dan, ki bo 18. maja vas ob 17:30 vljudno vabimo v Železniški muzej Slovenskih železnic. Takrat bomo kot gosta medse povabili nekdanjega ravnatelja muzeja g. Mladena Bogića, izjemnega poznavalca zgodovine železnic na Slovenskem.

Pogovarjali se bomo o ljudeh, ki so soustvarjali Slovenske železnice, o njihovi zavzetosti, znanju in predanosti železnici. Ob vsem tem je njihova pripadnost železnici omogočila nastanek železniškega muzeja sredi prejšnjega stoletja. Ob Mednarodnem muzejskem dnevu se bomo z g. Mladenom Bogićem dotaknili tudi vloge Železniškega muzeja Slovenskih železnic pri razumevanju razvoja železnice na Slovenskem.

Dobrodošli!

Kdaj? V četrtek, 18. maja 2023.

Kaj? Zgodbe o železnici in železniškem muzeju z upokojenim ravnateljem g. Mladenom Bogićem ob 17:30.

Kje? V Železniškem muzeju Slovenskih železnic na Parmovi ulici 35.

Vstopnina? Na Mednarodni muzejski dan bo brezplačen vstop v muzej.

Vabljeni!