Železniški muzej Slovenskih železnic vljudno vabi, da v soboto, 4. maja, med 11. in 17. uro obiščete  prireditev Železnica povezuje.

Poleg parnih lokomotiv si boste lahko ogledali zbirko železniških uniform ter se seznanili z razvojem železniškega omrežja po Sloveniji in delovanjem signalnovarnostnih in komunikacijskih naprav. Na prireditvi bosta organizirana dva brezplačna vodena ogleda naše čudovite in bogate zbirke železniške dediščine na Slovenskem (ob 11. uri za otroka in mladostnike, ob 14. uri za odrasle obiskovalce).

Za naše najmlajše obiskovalce bo po več kot petsto metrov dolgi progi okrog muzeja  vozil vlak vrtne železnice. Otroci si bodo lahko ogledali delovanje modelne železnice ter tako na zabaven način spoznavali železniško dediščino.

Na prireditvi bodo obiskovalcem na voljo čudoviti izdelki DAR, podjetja SŽ-ŽIP, s katerimi lahko ob posebnih priložnostih razveselite vaše najbližje.

Poskrbljeno pa bo tudi za brbončice. Ob muzejski stavbi bomo namreč pekli slastne palačinke, ki vam bodo dale dodatno energijo za raziskovanje železniškega sveta.

Pridružite se nam v soboto, 4. maja, med 11. in 17. uro.

Vstopnina za vstop v muzej:

• odrasli 8,00 EUR
  • otroci, dijaki, študentje, upokojenci 4,00 EUR
  • družinska vstopnica (2 odrasla + 2 otroka) 20,00 EUR
  • za predšolske otroke, osebe s statusom invalida, brezposelne osebe, imetnike kartic SMD ali ICOM ali Turistične kartice Urbana je vstop prost

*Za vožnjo z vlakom vrtne železnice so zaželeni prostovoljni prispevki.

Veselimo se vašega obiska!