V četrtek, 11. novembra, sta RTV Slovenija in Pop TV, dve naši največji medijski hiši, združili moči za skupno oddajo o covidu-19 Skupaj naprej. Oddaja je v najbolj gledanem večernem terminu v živo potekala v Železniškem muzeju Slovenskih železnic.

»Nebrzdano širjenje okužb in dozdajšnje pretekle izkušnje od nas zahtevajo strogo in dosledno upoštevanje zaščitnih ukrepov ter navodil strokovnjakov. Vprašanje, ki si ga v teh dneh zastavlja skoraj vsak prebivalec Slovenije, je, kako naprej. Kam nas pelje pot, po kateri stopamo, in kaj lahko naredi vsak od nas, da bo življenje v razmerah, v katerih smo se znašli, znosnejše? Kaj lahko naredimo za boljši jutri?«

Tako so o oddaji, ki je danes v živo potekala v Železniškem muzeju, zapisali na RTV Slovenija. Kot navajajo, gre za prvi skupni projekt dveh največjih medijskih hiš v Sloveniji, ki sta se združili v konstruktivni želji po iskanju rešitev za izhod iz zdravstvene, družbene in psihološke krize, ki so naša realnost že skoraj dve leti, vrhunec pa dosega ravno te dni.

Voditeljici oddaje Erika Žnidaršič in Maja Sodja sta se v skupnem studiu – ambientalnem okolju Železniškega muzeja – pogovarjali z gosti, ki so s covidom-19 povezani tako na strokovni kot čisto osebni ravni. Tematiki so se v oddaji posvečali s socialnega, zdravstvenega, ekonomskega in družbenega vidika ter gledalcem predstavili najširšo možno sliko o epidemiji in novem koronavirusu.

Naslovna fotografija: Luka Kotnik, POP TV

Še nekaj fotografskih utrinkov s snemanja:

Luka Kotnik, POP TV
Adrian Pregelj, RTV Slovenija