Muzejski vlak, ki povezuje Celje in Podčetrtek, je zapeljal v novo sezono voženj. Po tem, ko smo v soboto, 5. maja, v sodelovanju s Festivalom vina in čokolade na kulinarično doživetje v Podčetrtek zapeljali poln vlak potnikov, v soboto, 12. maja, pa smo z medijskem partnerjem na vlaku praznovali 65 let Štajerskega vala, z vožnjami nadaljujemo vse do konca junija.

Običajno po progi sopiha muzejska parna lokomotiva iz leta 1920, a zaradi tehničnih težav jo bo primorana zamenjati nekoliko mlajša dizelska sestra. Še vedno pa bodo potniki pot doživeli v muzejskih vagonih. Potovanje bo še dostopnejše, saj zaradi spremembe nižamo cene potovanj. Muzejski vlak z nadomestno dizelsko lokomotivo bo vozil vsako soboto dvakrat na dan od 19. maja do 30. junija 2018. Po tem se sezona voženj muzejskega vlaka po Deželi Celjski 2018 zaključi.

Poiščite namige za malce drugačen sobotni izlet in raziščite Kozjansko z muzejskim vlakom.