Vabimo vas, da se zapeljete v minule čase. Z vlakom, ki je vozil že naše prednike, se bomo vozili po slikoviti Bohinjski progi, ki šteje že več kakor sto let.

Odhodi muzejskega vlaka po Bohinjski progi v letu 2018

• 5., 12. (*RAZPRODANO) in 19*. (*RAZPRODANO) maj,
  • 2., 9., 16. in 30. junij,
  • 7*. (*RAZPRODANO) in 21. julij,
  • 11. in 18. avgust,
  • 8., 15., 22. in 29. september,
  • 6., 13. in 27. oktober,
  • ter 3. november.

Program izleta

Ob 9.03 odhod muzejske kompozicije z Jesenic mimo Bleda (prihod ob 09.17) in Bohinjske Bistrice (prihod ob 09.48) proti postaji Most na Soči (izstop potnikov, prijavljenih na izlet v Kobarid in na Most na Soči) in Kanal (izstop potnikov, prijavljenih na izlet v Goriška Brda in Sabotin). Nadaljevanje vožnje vlaka s potniki, prijavljenimi na »vožnjo brez programa«, do Nove Gorice (prihod vlaka ob 11.59).Vožnja po Bohinjski progi je prav gotovo posebno doživetje. Pogledi na Blejsko jezero, na številne soteske, grape in predore, med katerimi je najdaljši dolg kar 6.327 m, so nepozabni. Na vlaku je za potnike dobro poskrbljeno. Za vzdušje skrbijo vodniki in animatorji. V sestavi vlaka pa je tudi bife vagon, kjer se lahko okrepčamo.

Izstopimo lahko na vseh navedenih postajah in si organiziramo dan po svojih željah. Tiste, ki bi zanimivosti ob progi raje raziskali v spremstvu vodnikov, pa vabimo, da se nam pridružite na enem od organiziranih izletov. Ob 16.35 se muzejski vlak iz Nove Gorice po isti progi vrača proti Jesenicam, kamor bo prispel ob 19.53.

Vozni red muzejskega vlaka v letu 2018:

Odhod smer Postaja Odhod smer
Nova Gorica  Jesenice
09:03 Jesenice  19:53/P
09:27 Bled Jezero  19:37
09:50 Boh.Bistrica  19:00
11:05 Most na Soči  17:32
11:30 Kanal  17:01
11:59/P Nova Gorica  16:35

Cenik

• otroci do 6. leta: brezplačno*
  • otroci od 6. do 12. leta: 25 evrov
  • odrasli: 41 evrov

* V spremstvu vsaj ene odrasle osebe.

V ceno so všteti: vožnja z muzejskim vlakom od Jesenic do Nove Gorice in nazaj ter animacijski program.

Program izleta v Goriška Brda

• Prihod muzejskega vlaka na železniško postajo Kanal ob 11.30. Avtobusni izlet po enkratnih in slikovitih Brdih, vzpon na razgledni stolp v Gonjačah, od koder lahko opazujete Furlanijo, Julijske Alpe, Dolomite ter Vipavsko dolino in Kras. Ogledali si bomo vinsko klet Dobrovo, največjo in najbolj založeno kleti v Brdih, kosili bomo v eni od lokalnih restavracij…Goriška Brda  nikogar ne pustijo ravnodušnega, pa če pridete spomladi, poleti, jeseni ali pozimi: češnje, breskve, kakiji, kostanj, grozdje, vino…Odhod vlaka iz Nove Gorice ob 16.35, prihod na Jesenice ob 19.53.

Cenik

• otroci do 6. leta: brezplačno*
  • otroci od 6. do 12. leta: 39 evrov
  • odrasli: 75 evrov

* V spremstvu vsaj ene odrasle osebe. Kosilo ni vključeno.

V ceno so všteti: kosilo, vožnja z muzejskim vlakom od Jesenic do Nove Gorice in nazaj, animacijski program, lokalne avtobusne prevoze, ogled vinske kleti ob pokušini vin, kosilo, vodenje ter organizacija izleta.

Rezervacije in prodaja

Info Center na železniški postaji Ljubljana; od ponedeljka do petka med 8.00 in 15.00 uro.

Več informacij o vožnji z muzejskim vlakom